Skip to content

Eismo pakitimai š.m. Rugpjūčio 6-21 dienomis ↓

Apie Projektą

AB ,,ORLEN Lietuva” vykdo istorinį projektą, kurio metu iš Klaipėdos uosto į Mažeikių naftos perdirbimo gamyklą bus pervežtas vienas didžiausių kada nors Lietuvoje transportuotų krovinių – Italijoje pagamintas Žaliavos likučio konversijos įrenginio reaktorius, sveriantis ~1.500 tonų.

Šis krovinys yra vienas iš svarbiausių naujo įrenginio statybos projekto etapų. Reaktoriaus pervežimo procesas bus sudėtingas ir truks apie dvi savaites: krovinys bus transportuojamas tamsiuoju paros metu, vidutiniškai 3 km/h greičiu, per 145 kilometrų maršrutą. Transportavimą organizuos logistikos kompanija “Mammoet”, kuri naudos specialų, 88 ašių tralą.
Naujo įrenginio statybos projektas yra viena didžiausių privačių Lenkijos kapitalo investicijų Lietuvos istorijoje. Ji ne tik pagyvins darbo rinką ir kels profesionalumą vietos ekonomikoje, bet taip pat padidins energetinį saugumą viso regiono mastu.

Projektą įgyvendina

SMARTER, SAFER & STRONGER

Pasiruošimas maršrutui

Projekto Partneriai

Ką atliekA šis reaktorius?

Žaliavos likučio konversijos įrenginys, kuriame naudojamas šis reaktorius, yra skirtas sunkiųjų naftos frakcijų arba naftos likučio perdirbimui. Procesas, kuris vyksta reaktoriuje, vadinamas hidrokrekingu.

Hidrokrekingo procese, naudojant vandenilį ir katalizatorių bei esant aukštai temperatūrai ir slėgiui, sunkiosios naftos frakcijos yra skaidomos į lengvesnius ir aukštesnės kokybės produktus.

Konkrečiai, šio reaktoriaus veiklos rezultatu yra gaminami tokie produktai: